DĚTSKÁ KNIHA pro Vás
Výlet do země snů
Stáhněte si 100 stránkový interaktivní dobrodružný e-book pro děti, který jsem pro Vás napsala a ilustrovala.
I na počítači lze strávit čas užitečně. Číst může dítě samo nebo společně s Vámi. Nikdo se nudit nebude!
Kniha v elektronické verzi umožňuje nastavení optimální velikosti obrazu a nezabírá místo. Pokud dáváte přednost papírové verzi, jednoduše si ji vytiskněte.
Pozornost čtenáře i posluchače pomáhají udržet otázky v textu. Cílem je sdílet s někým obsah knihy. K tomu pomáhají také zábavné úkoly, které se často bez pomoci dospělého neobejdou.
Bavte se společně!
Příběh vypráví o Toníkovi a Adélce, kteří se podivným způsobem ocitnou ve světě, kde vládne zlý mág Knihomol. Ten dokáže měnit lidské osudy, dle vlastní vůle. Toník se s ním dostane do křížku hned na počátku dobrodružné výpravy. Setkání s Knihomolem je významnou událostí, která na čas rozdělí jinak nerozlučné sourozence. Každý z nich si musí projít svou nelehkou cestu, aby se dostal na jediné bezpečné místo v zemi, na ostrov Paní Purpurového moře. Toník s Adélkou si velice přejí vrátit se domů k babičce a k dědečkovi. To ale bude možné teprve tehdy, když pomohou porazit zlého mága. V tom jim budou nápomocni dobří přátelé, které během svého putování potkají a také obrovští brouci, kteří dokáží zpívat a dá se na nich jezdit jako na koni. Bez nich by se totiž nic z toho nemohlo podařit.
Příběh je určen pro děti od 7 let.
A jak to všechno vzniklo?
Ve škole jsem si při výuce vždycky něco kreslila.Když jsem se učila na státnice, bylo docela zajímavé procházet své pomalované zápisky z psychologie nebo ze sociální politiky, kde často bylo zachyceno něco specifického pro daný den. Přednášející, spolužák. Ohryzek od jablka na stole spolužáka atd. Tehdy mě napadlo, že by bylo fajn ilustrovat nějaký konkrétní příběh. Mé kresbičky nemají potenciál velkého umělce, spíše by se svou naivitou hodily do dětské knížky. A proč ten příběh také nenapsat?
Dlouho jsem na své přání myslela, ale nic pro něj neudělala. Až v roce 2010.
To se mi mělo narodit mé druhé dítko a já už musela být asi 14 dní před porodem v nemocnici. No a protože jsem se nudila, začala jsem psát.
Shon kolem dětí a kolem podnikání mi neumožňoval věnovat se psaní naplno. A tak pozvolna příběh zrál a příbýval kousek po kousku až se mi ho povedlo na sklonku roku 2014 dokončit.
Je na Vás, aby jste posoudili, jak se to celé povedlo. Budu vděčná za Vaše komentáře.
Můžete mi psát na galusova.veronika@email.cz
Stáhněte si knihu
Výlet do země snů ZDARMA
...... stáhněte si také knihu s úkoly (bonus 1)
...... a malovánky (bonus 2)
Četba trochu jinak
Když jsem byla malá, maminka nám často čítala. Možná to bylo tím, že program v televizi byl omezený a možná to bylo i proto, že nám často vypínali elektrický proud. Vzpomínám si, jak jsme sedávali v kuchyni na gauči, na stole stála petrolejka a mě vždy bavilo poslouchat a při tom sledovat měnící se stíny v mámině nebo bratrově obličeji, které vznikaly v mihotavém světle skromného osvětlení. Někdy s námi sedával i táta a to byl svátek. I když čítával méně často, dokázal to s neskutečným přednesem. Jeho klidný hlas dodával předčítanému textu speciální atmosféru, která podporovala mou bujnou fantazii. Byla to Babička, Broučci, Malý Bobeš, Němá barikáda, Říkali mi Leni, Nezbedná školačka a mnoho dalších titulů.
Když jsem pak učila ve škole, vycházela jsem z těchto zážitků i při koncepci výuky v kruzích. Ráno jsme začínali den písničkou a zdravicí v kruhu a i během výuky pracovali žáci ve skupinkách (v kroužcích). Děti si látku mnohem lépe zažili a naučili se snáze vzájemně kooperovat a řešit problémy.
Těchto cenných zkušeností jsem pamětliva i při výchově vlastních dětí, kdy se mnoho věcí řeší, pokud možno, v rodinném kruhu společně.
Dnes se běžně členové domácnosti uchýlí každý do svého soukromého koutku, kde tráví čas samostatnou prací, hrami nebo komunikací po síti. Vytrácí se vzájemná komunikace, která může předejít mnoha problémům a ne jen to...
Sociální komunikace není jen o sdělení určitého obsahu, ale také o sdílení, které pomáhá pochopit pocity, pohnutky a zkušenosti druhého člověka. To co utváří naše zdravé sebevědomí je zkušenost zprostředkovaná skrze druhé lidi. Jaké sebevědomí asi mohou mít děti, kterým rodiče pro nedostatek času odmítají naslouchat a nesdílejí s nimi drobné každodenní radosti a starosti? Čtěte a mluvte spolu jak jen to jde!Vím, že se doba změnila a motivaci k četbě není vždy snadné v dětech probudit. Proto jsem připravila e-book. Knihu, kterou může čist dítě na počítači. V textu jsou otázky, které udržují jeho pozornost. Povídejte si s dětmi o tom, co čtou!
Součástí e-booku je i bonus s úkoly. Tyto úkoly je dobré řešit ve spolupráci s někým dalším (př. zkusit si upéct chlebové placky, vyrobit vrhací zbraň atd.).
I čas na počítači může Vaše díte strávit smysluplně. Přesvěčte se o tom!