Mgr. VERONIKA GALUSOVÁ

  • Psychologické poradenství pro děti, mládež a dospělé

  • Individuální poradenství a psychoterapie

  • Párové a rodinné poradenství

Orientační ordinační doba:

pondělí, čtvrtek - dle telefonické dohody.

https://czap.cz
https://czap.cz

STOP STAV ! Plná kapacita.

Centrum rozvoje hrou

Specializuji se na poradenství a rozvoj prostřednictvím hry v pískovišti (sandtray).

V poradně se mohou děti i dospělí naučit, jak posílit své zdravé sebepojetí, jak zlepšit vzájemné vztahy a směřovat ke zdravému duševnímu vývoji.

Hra je nejpřirozenějším prostředkem vyjádření

Terapie hrou pomáhá člověku propojit všechny roviny svého bytí (fyzickou, duševní a duchovní). Je to ten nejpřirozenější způsob učení nových dovedností a změny postojů, díky kterému můžeme efektivně docílit terapeutické změny. Tady a teď. 

S čím mohu pomoci?

- sebepoznání a rozvoj vlastní osobnosti

- změnit pocity duševní či tělesné nepohody
- podpora v náročných životních situacích (nové životní etapy a role - narození dítěte, krize středního věku, odchod do důchodu)
- zlepšit zvládání zátěže, reakce na stres a trauma
- zlepšit vztahové potíže (partnerské vztahy, vztahy na pracovišti)
- zvýšit sebeúctu a nedostatek sebedůvěry, nespokojenost se sebou
- naučit se prosazovat a realizovat vlastní zájmy a potřeby
- uvědomit si a změnit neuspokojení v práci, vyhoření
- - atd.

Pomohu Vám rozpoznat a využít Vaše silné stránky k pozitivní změně ve Vašem životě.

Neposkytujeme klinicko-psychologické vyšetření.

Co můžete očekávat?

  • Diskrétnost a anonymitu

  • Odbornost a zkušenosti

  • Nepotřebujete žádné doporučení lékaře

Nabízím Vám své poradenské služby s osobním individuálním přístupem a odbornou garancí. Neustále se snažím vzdělávat a pracuji pod odbornou supervizí.

O mně

Jsem kvalifikovaná psychoterapeutka, členka České společnosti pro psychoterapii (ČAP).


Věřím tomu, že každý člověk má v sobě ten největší potenciál ke svému zdravému a spokojenému životu. Odborník může tento potenciál pouze probudit a rozvinout.

Při své práci využívám znalosti získané odborným studiem, ale také pozorováním života. S dětmi i dospělými využívám metodu hry v pískovišti, tak zvanou sandtray, která umožňuje nahlédnout s odstupem osobní problém a najít nejlepší způsob řešení. Díky zážitkům při sandtray terapii, si klient velmi efektivně nastolí pozitivní změny v jednání a prožívání, a to i následně mimo terapeutickou místnost. Klient si řídí práci na terapeutickém pískovišti sám, terapeut ho doprovází a podporuje. Díky tomu najde řešení, které mu opravdu sedne.
Dále využívám metody aktivní imaginace, edukace a kbt (kognitivně-behaviorální) techniky. Zajímám se o práci s tělem a energetickou medicínu. Obojí při konzultacích také využívám, abych podpořila zážitky a závěry z terapie.

Vystudovala jsem sociální pedagogiku na Univerzitě v Hradci Králové, sociální práci zaměřenou na komunikaci a aplikovanou psychoterapii na Pražské Vysoké škole psychosociálních studiích. Dále pak tříleté teoretické studium na Pražské psychoterapeutické fakultě.

Absolvovala jsem dlouhodobý komunitní a skupinový psychoterapeutický výcvik garantovaný PVŠPS pod vedením Zuzany Pinďákové a Jiřího Jakubů (550hod), tříletý výcvik v aktivních imaginacích pod vedením profesorem Pieterem Middellcoopem z Holandska (190hod) a dále pak kurzy zaměřené na terapii hrou v pískovišti pod vedením Madeline de Little z Kanady a další.

Od roku 2010 pracuji v soukromé poradně. Předtím jsem pracovala na oddělení rehabilitace a resocializace v Psychiatrické léčebně v Bohnicích a v několika neziskových organizacích jako sociální pracovnice a terapeutka.


Narodila jsem se v roce 1977. S manželem a dvěma dětma žijeme na vesnici v domě se zahradou u největšího lužního lesa v ČR. Miluji procházky do přírody. Ráda hraji na kytaru a zpívám. Mou vášní je malování:   https://verunciny-obrazy.webnode.cz .

Napsala jsem a ilustrovala knihu pro děti: stáhnout si ji můžete zde: https://www.veronikagalusova.cz/detska-kniha/